Rodinné centrum Domeček Křenovice, z. s. vzniklo v roce 2007 z iniciativy Radky Pflimpflové.
Rodinné centrum Domeček Křenovice, z. s. vzniklo v roce 2007 z iniciativy Radky Pflimpflové.

Velikonoční tvoření s RC Domeček

Pojďte si s námi vyrobit něco pro radost a vyzdobte si své domovy. Každý týden až do Velikonoc vám zašleme návod na jedno velikonoční tvoření. Budeme rádi, když nám vaše výtvory vyfotíte a zašlete na email: domecek.krenovice@seznam.cz, fotografie výrobků vystavíme ve výloze Orlovny.

Návod na ozdobení papírového vajíčka

Potřebujeme vystřižené vajíčko z tvrdého papíru. Můžeme ho ozdobit několika způsoby:

Zmizíková technika – vajíčko natřeme inkoustovou barvou a po zaschnutí na něj malujeme zmizíkem různé tvary.

Vodovková technika – na vajíčko naneseme štětcem vodu (více vody) a štětcem pak do něj ťupeme vodovkami různé barvy, pokud máme dostatečně vodové vajíčko, barvy se krásně rozpijí.

Mozaiková technika – vajíčko potřeme lepidlem a lepíme na něj kousky barevných papírů, které jsme si předtím natrhali.

Nakonec uděláme ve vajíčku dírku a dáme šňůrku na zavěšení.

Návod na ozdobení polystyrenového vajíčka
Potřebujeme polystyrenové vajíčko, štětec, temperové nebo akrylové barvy, špejli, vatové tyčinky do uší. Vajíčko si zapíchneme na špejli a špejli dáme do plastelíny nebo květináčku, aby se nám lépe malovalo. Štětcem nanášíme na vajíčko barvu. Po zaschnutí namáčíme vatovou tyčinku do jiné barvy a dozdobíme vajíčko různými ornamenty. Necháme zaschnout. Hotové vajíčko necháme na špejli jako zápich a dozdobíme šňůrkou nebo přilepíme tavnou pistolí šňůrku na zavěšení.

Pokud nemáte materiál na tvoření, na adrese Příční 680, Křenovice, u splavu u garáže budou v plastové krabici pro vás připravena k tvoření polystyrenová vejce, inkoust, zmizíky (do rodiny si berte jeden a po tvoření, prosíme, opět vraťte pro ostatní), kousky barevných papírů a šablony s vajíčky k vystřižení. Pokud nemáte ostatní potřeby na tvoření (barvy, lepidla, štětce, kontaktujte nás na tel. 604731609, je možné je zapůjčit z Domečku).